Zapisy

Telefonicznie pod numerem +48 501 140 649.

W okresach, gdy jestem niedostępna pod telefonem (np. w czasie wyjazdów za granicę) podaję inne możliwe formy kontaktu, a także termin powrotu do pracy, w zakładce Kontakt.

Gdzie odbywają się konsultacje?

W moim gabinecie lub w domu klienta.
Większość wizyt może się odbyć zarówno w moim gabinecie, jak i w domu zwierzaka. Celem spotkania z pacjentem jest nie tyle zaobserwowanie problematycznego zachowania (ponieważ jego sprowokowanie bywa niebezpieczne lub niemożliwe), ile poznanie zwierzęcia.
Spotkanie w domu daje informacje o jego spontanicznym zachowaniu w dobrze mu znanym otoczeniu, wizyta w gabinecie – o zachowaniach w nowych, bardziej stresujących warunkach – obie sytuacje pozwalają więc zaobserwować tylko pewien wycinek rzeczywistości.
W pewnych przypadkach, gdy zachowanie jest ściśle związane z sytuacjami występującymi w domu lub jego okolicy, konsultacja powinna odbyć się u pacjenta. W przypadku kotów wizyty domowe są zwykle korzystniejsze, ale rzadko bezwzględnie konieczne.

Czy istnieje możliwość konsultacji przez Internet?

W wielu przypadkach możliwa jest konsultacja za pośrednictwem komunikatora internetowego lub telefonu.
Staram się wszystkie zwierzęta badać osobiście. Jednak gdy spotkanie nie jest możliwe, a rodzaj problemu daje szansę na zdalną pomoc, podejmuję się terapii tą drogą, przy współpracy lekarza weterynarii na codzień leczącego zwierzaka.

Przy pewnych problemach konsultację telefoniczną, pod warunkiem dostarczenia dodatkowych materiałów za pośrednictwem maila (zdjęć, filmików), można uznać za dobry pierwszy krok w szukaniu rozwiązań. Może zastąpić wizytę domową i w ten sposób ograniczyć koszt porady.

W przypadku kotów, które podczas wizyty nieznajomych osób chowają się i w ogóle się nie pokazują, konsultacja za pośrednictwem komunikatora bywa nawet lepszym rozwiązaniem niż wizyta domowa. Pozwala mi zaobserwować swobodne zachowanie zwierzaka i pokierować opiekunem podczas ćwiczeń.

Nie udzielam porad korespondencyjnie, dlatego proszę nie opisywać problemu ze zwierzęciem w mailu. Mail może posłużyć do umówienia się na rozmowę przez Skype (gdy kontakt telefoniczny jest niepraktyczny, na przykład ze względu na Państwa pobyt za granicą), lub do przesłania, po uzgodnieniu, zdjęć i nagrań audio i wideo, które stanowią uzupełnienie konsultacji zdalnej lub wcześniejszej wizyty.

Ile kosztuje konsultacja?

Koszt konsultacji jest zależny od czasu jej trwania i wynosi 120 zł za godzinę.

Przeciętnie konsultacja w gabinecie  trwa 1,5 godziny, a w domu pacjenta 2-2,5 godziny (w czasie wizyty domowej zwykle wychodzimy z psem na spacer, często też robimy dodatkowe ćwiczenia). Gdy w trakcie konsultacji przeprowadzamy złożone ćwiczenia praktyczne (dotyczy psich pacjentów), trwa ona dłużej. Konsultacje zdalne zajmują zwykle od 30 minut do 1,5 godziny. W czas konsultacji zdalnej wliczany jest czas potrzebny na zapoznanie się z przesłanymi materiałami.

W przypadku wizyt domowych do ceny konsultacji doliczany jest koszt dojazdu.

Szczegółowe informacje o przebiegu konsultacji

Medycyna Behavioralna/Konsultacja – informacje

Zamiast porady korespondencyjnej

W archiwum miesięcznika “Mój Pies” znajdziecie Państwo moje porady dotyczące zachowania psów publikowane na łamach czasopisma.

W serwisie koty.pl są dostępne moje odpowiedzi na przeróżne pytania zadawane przez internautów – można tu znaleźć porady dotyczące wielu problemów behawioralnych (odpowiedzi opublikowane między 17.12.2010 i 5.12.2011 są mojego autorstwa).