Lękliwy pies, “złośliwy kot” pod Wrocławiem 5. czerwca
5. czerwca odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Behawioralnej poświęcone leczeniu zaburzeń zachowania u kotów i psów. Serdecznie zapraszam w imieniu swoim – będę mówić o kotach, dr Słyk-Przeździeckiej, która opowie o psach oraz firmy Vetoquinol, która jest organizatorem wykładów.
Lękliwy pies, “złośliwy” kot – ZAPRASZAM!
7 czerwca (w Gdańsku) i 8 czerwca (w Poznaniu) odbędą się kolejne wykłady organizowane w ramach Akademii Behawioralnej przez firmę Vetoquinol. Razem z lek. wet. Aleksandrą Słyk-Przeździecką przedstawimy częste problemy behawioralne, z jakimi spotykają się lekarze weterynarii ogólnej praktyki. Ja będę mówiła o kotach, a doktor Przeździecka o psach. Tu znajduje się program wykładów. Możliwość uczestniczenia także osób niebędących lekarzami weterynarii. Serdecznie zapraszamy!
Medycyna behawioralna kotów – ZAPRASZAM!
Joanna Iracka, Maria Habrowska i Agata Sowińska,
zapraszają na trzecią już edycję autorskiego, jedynego w Polsce tak szerokiego, specjalistycznego kursu
poświęconego psychologii oraz modyfikacji zachowania kotów.
Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne
październik 2014 – czerwiec 2015
Warszawa
Seminarium z Zofią Mrzewińską
Wszystkim zainteresowanym wychowaniem i szkoleniem psa, zarówno profesjonalistom, jak i właścicielom chcącym pogłębiać więź ze swoim zwierzakiem i dbać o jego potrzeby – polecam!
Fundacja na Rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
zapraszają na seminarium
Studium KOT: zachowania prawidłowe i zaburzenia zachowania, październik 2013 – czerwiec 2014
Joanna Iracka, Maria Habrowska i Agata Sowińska,
zapraszają na drugą już edycję autorskiego, jedynego w Polsce tak szerokiego, specjalistycznego kursu
poświęconego psychologii oraz modyfikacji zachowania kotów.
Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne
październik 2013 – czerwiec 2014
Warszawa
Kłopoty z kotami, które czasem omijają kuwetę
Czy zanim wejdziesz do mieszkania nabierasz dużo powietrza w płuca, aby złagodzić dochodzący z wnętrza zapach? Czy Twój kot zostawia plamy moczu na kanapach, dywanach, lub innych, szczególnie trudnych do prania, materiałach? No cóż, kot to bardzo czyste zwierzę. Czasami właśnie z tego powodu szuka na toaletę nowego miejsca, które spełni jego wymagania. Mocz to dla niego również środek komunikacji z innymi kotami oraz materialny ślad niektórych emocji.
Aby dowiedzieć się, co jest przyczyną oddawania moczu poza kuwetą trzeba się wcielić w dociekliwego detektywa. Prześledzić geografię plam, związek pojawiania się nowych śladów z różnymi zdarzeniami, np. wizytą gości czy przygarnięciem kota przez sąsiada, powtarzalność w określonych porach dnia i wiele innych czynników. Nieraz zadaje się kotu pytania: dajemy mu kilka możliwości (np. różne rodzaje żwirku) i obserwujemy, którą wybiera najczęściej.
Każdy przypadek jest inny. Istnieje ogromna liczba okoliczności, które mogą leżeć u podłoża kłopotliwego zachowania. Ale jedno mogę stwierdzić z całą pewnością o każdym kocie: nie robi tego złośliwie. To prawda, że u źródeł „brudzenia” może leżeć frustracja, ale nawet, gdy jest spowodowana przez ciebie, zwierzak nie robi tego po to, żeby ci dopiec. I jeszcze jedno: on nie wie, że robi źle. On wie tylko tyle, że się wściekniesz, dlatego chowa się w szafie, schodzi ci z drogi. Mam jeszcze jedną, najlepszą wiadomość: większość tego typu problemów udaje się wyeliminować, lub chociaż znacznie ograniczyć.
Jeśli masz tego typu problem, zapraszam do kontaktu – 501 140 649 – chętnie pomogę go rozwiązać! Joanna Iracka
Seminarium “Agresywny pies” Warszawa, 8-9.12.2012
Maria Habrowska, Joanna Iracka i Agata Sowińska we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają na dwudniową konferencję:
Joël Dehasse
Agresywny pies.
Ocena zagrożenia i analiza przypadków.
8-9 grudnia 2012
Warszawa, ul. Księcia Trojdena 4
Joël Dehasse od ponad 30 lat zajmuje się leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Regularnie prowadzi wykłady z tej dziedziny w wielu krajach świata. Od wielu lat z powodzeniem także uczy leczenia zaburzeń zachowania u zwierząt. Opracował własną, skuteczną metodę dydaktyczną, która pozwala przekazać maksimum wiedzy. Jest praktykiem z ogromnym doświadczeniem i uczy praktyków. Aktywnie uczestniczył w tworzeniu medycyny behawioralnej w Europie. Początkowo związany przede wszystkim ze szkołą francuską, obecnie prezentuje własny model analizowania przypadków i terapii, z uwzględnieniem nie tylko samego zwierzęcia, ale także jego roli w ludzkiej rodzinie, stanowiącej społeczny system. Uwzględnienie funkcjonowania tego systemu oraz zmotywowanie ludzi, którzy na co dzień przebywają ze zwierzęciem, do czynnego udziału w terapii ma kluczowy wpływ na przebieg i powodzenie leczenia. Więcej informacji wkrótce.
Wykłady w języku angielskim, tłumaczone na polski.
Cena A: 450 zł (opłacone do 31 października)
Cena B: 600 zł (opłacone po 1 listopada)
Uwaga: dla lekarzy weterynarii – 25 punktów w ramach kształcenia ustawicznego.
Wykłady będą się odbywały w następujących godzinach:
- 8 grudnia 2012 – 10.00 – 17.00
- 9 grudnia 2012 – 09.00 – 16.00
Dodatkowe informacje, zapisy:
http://www.wz.uw.edu.pl/serwisy,witryna,3,dzial,278.html
O wykładowcy:
W 1979 roku Joël Dehasse obronił dyplom lekarza weterynarii na Universytecie w Liège. W 1998 roku ukończył 3- letnie studia podyplomowe z zakresu terapii systemowej rodzin oraz otrzymał tytuł specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty nadawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Od 2002 roku ma europejski tytuł specjalisty z zakresu weterynaryjnej medycyny behawioralnej małych zwierząt (DECVBM-CA). Leczy zaburzenia zachowania zwierząt, prowadzi coaching rozwoju osobistego właścicieli swoich pacjentów oraz jako ekspert medycyny behawioralnej doradza firmom, m.in. farmaceutycznym i producentom karmy dla zwierząt. Jest autorem tuzina książek popularno-naukowych na temat zachowania psów i kotów. Do ostatnich publikacji należą: „Tout sur la psychologie du chat” (2005), „Mon animal a-t-il besoin d’un psy?” (2004), „Chiens hors du commun” (2009), „Mon chien est heureux” (2009) i „Tout sur la psychologie du chien” (2009), a także dziesiątek artykułów naukowych i popularyzujących wiedzę. W Polsce ukazała się „Agresja u psów” (2006). Organizuje kursy coachingu w zakresie zachowania zwierząt. Odegrał bardzo istotną rolę w powstaniu wielu ważnych organizacji, między innymi jest fundatorem i byłym prezesem (1998-2002) European Society of Veterinary Clinical Ethology (ESVCE), fundatorem i byłym prezesem European College of Veterinary Behavioural Medicine – Companion Animals (2002). Wykłada w wielu krajach i prowadzi prywatną praktykę w Brukseli (Belgia).
Studium KOT: zachowania prawidłowe i zaburzenia zachowania, marzec 2012 – luty 2013
Studium KOT: zachowania prawidłowe i zaburzenia zachowania, zorganizowany przez Joannę Iracką, Marię Habrowską i Agatę Sowińską, trwa od marca 2012 i zakończy się w lutym 2013. Jest to specjalistyczny kurs skierowany do lekarzy weterynarii, hodowców, pracowników schronisk miejskich, przytulisk, behawiorystów oraz wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki kociej psychiki.
Zajęcia prowadzone są przez lekarzy weterynarii oraz specjalistów z zakresu psychologii, etologii i felinoterapii posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i terapii zaburzeń zachowania zwierząt, a także pracowników naukowych PAN oraz SGGW. Gościem specjalnym wśród wykładowców był Joël Dehasse.