Posted by on paź 11, 2012 in Wydarzenia | 0 comments

Maria Habrowska, Joanna Iracka i Agata Sowińska we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają na dwudniową konferencję:

Joël Dehasse

Agresywny pies.
Ocena zagrożenia i analiza przypadków.

8-9 grudnia 2012

Warszawa, ul. Księcia Trojdena 4

Joël Dehasse od ponad 30 lat zajmuje się leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Regularnie prowadzi wykłady z tej dziedziny w wielu krajach świata. Od wielu lat z powodzeniem także uczy leczenia zaburzeń zachowania u zwierząt. Opracował własną, skuteczną metodę dydaktyczną, która pozwala przekazać maksimum wiedzy. Jest praktykiem z ogromnym doświadczeniem i uczy praktyków. Aktywnie uczestniczył w tworzeniu medycyny behawioralnej w Europie. Początkowo związany przede wszystkim ze szkołą francuską, obecnie prezentuje własny model analizowania przypadków i terapii, z uwzględnieniem nie tylko samego zwierzęcia, ale także jego roli w ludzkiej rodzinie, stanowiącej społeczny system. Uwzględnienie funkcjonowania tego systemu oraz zmotywowanie ludzi, którzy na co dzień przebywają ze zwierzęciem, do czynnego udziału w terapii ma kluczowy wpływ na przebieg i powodzenie leczenia. Więcej informacji wkrótce.

Wykłady w języku angielskim, tłumaczone na polski.

Cena A: 450 zł (opłacone do 31 października)

Cena B: 600 zł (opłacone po 1 listopada)

Uwaga: dla lekarzy weterynarii – 25 punktów w ramach kształcenia ustawicznego.

Wykłady będą się odbywały w następujących godzinach:

- 8 grudnia 2012 – 10.00 – 17.00

- 9 grudnia 2012 – 09.00 – 16.00

Dodatkowe informacje, zapisy:

http://www.wz.uw.edu.pl/serwisy,witryna,3,dzial,278.html

O wykładowcy:

W 1979 roku Joël Dehasse obronił dyplom lekarza weterynarii na Universytecie w Liège. W 1998 roku ukończył 3- letnie studia podyplomowe z zakresu terapii systemowej rodzin oraz otrzymał tytuł specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty nadawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Od 2002 roku ma europejski tytuł specjalisty z zakresu weterynaryjnej medycyny behawioralnej małych zwierząt (DECVBM-CA). Leczy zaburzenia zachowania zwierząt, prowadzi coaching rozwoju osobistego właścicieli swoich pacjentów oraz jako ekspert medycyny behawioralnej doradza firmom, m.in. farmaceutycznym i producentom karmy dla zwierząt. Jest autorem tuzina książek popularno-naukowych na temat zachowania psów i kotów. Do ostatnich publikacji należą: „Tout sur la psychologie du chat” (2005), „Mon animal a-t-il besoin d’un psy?” (2004), „Chiens hors du commun” (2009), „Mon chien est heureux” (2009) i „Tout sur la psychologie du chien” (2009), a także dziesiątek artykułów naukowych i popularyzujących wiedzę. W Polsce ukazała się „Agresja u psów” (2006). Organizuje kursy coachingu w zakresie zachowania zwierząt. Odegrał bardzo istotną rolę w powstaniu wielu ważnych organizacji, między innymi jest fundatorem i byłym prezesem (1998-2002) European Society of Veterinary Clinical Ethology (ESVCE), fundatorem i byłym prezesem European College of Veterinary Behavioural Medicine – Companion Animals (2002). Wykłada w wielu krajach i prowadzi prywatną praktykę w Brukseli (Belgia).